ALLEN CARR
Pan Allen Carr byl anglický účetní, který většinu svého života bojoval s cigaretami. Nejprve jako těžký kuřák a posledních 20 let jako terapeut a vynálezce metody Easyway.Kouřit začal na vojně v 18 letech. Kouřil 30 let až 100 cigaret denně. Po mnoha neúspěšných pokusech se mu podařilo přestat dne 15. července 1983 a to díky tomu, že pochopil dvě základní pravdy o kouření, které si mnozí kuřáci neuvědomují:

• Kouření je závislost, fyzická a mentální

• Fyzické odbourání nikotinu je pouze ten prázdný pocit nejistoty, nic víc

Ve skutečnosti je největším soupeřem kuřáka, který se snaží odvyknout, jeho vlastní mysl.

Strach, nejistota. Faktory, které jsou zásadně ovlivněny předchozími nezdary a kolektivním omylem, že jediné, co je třeba, aby kuřák přestal kouřit, je pevná vůle.

A ačkoli existuje jen velmi málo kuřáků, kteří dokáží přestat kouřit pomocí pevné vůle, a být trvale spokojení, bez chuti na cigaretu, bez abstinenčních příznaků, bez strachu, že si jednou znovu zapálí, tudíž statisticky je úspěšnost této metody naprosto žalostná, z nějakého důvodu lidé dál věří, že jediné, co potřebují, je pevná vůle. A každé další selhání považují za své vlastní selhání a upadají hlouběji do svého nikotinového zoufalství, aniž by si uvědomili, že jen zvolili tu nejméně efektivní metodu, která existuje.

V červenci 2006 bylo zveřejněno, že Allenu Carrovi byla diagnostikována rakovina plic a má před sebou pouze pár měsíců života. Zemřel v listopadu toho samého roku. V rozhovoru řekl, že těch 23 let od momentu, kdy přestal kouřit, byl nejšťastnějším mužem na světě. Jedním z jeho posledních kroků v boji s tabákovým průmyslem byl dopis Tonymu Blairovi, ve kterém ho žádal, aby britská vláda a NHS (obdoba ministerstva zdravotnictví) akceptovali metodu Easyway jako oficiální a garantovanou. I přesto, že je metoda Easyway nejúspěšnější metodou na světě v oblasti odvykání kouření, dodnes se tak nestalo.