Jarda: Vzpomínky šťastného nekuřáka

img_0024Je až neuvěřitelné, že jsem se stal dobrovolně otrokem. Jak z toho?Kouřit jsem začal na průmce a to je něco málo přes 45 let. Denní spotřeba cigaret kolísala, ale většinou se jednalo o standartní krabičku (teda pokud pomineme různé oslavy atpod.). V posledním době se z výjimky stalo pravidlo a jedna krabička mi již nestačila.Nekouřím od 6.8.2016.

Předchozí pokusy

Pochopitelně, že jsem již přestával kouřit vícekrát. Pokud se jednalo o „metodu silné vůle“, bylo z toho pouze několik dní trápení, a výsledek se vlastně rovnal pouze navýšení obvyklé dávky.Přestávky v kouření, které stojí za povšimnutí a byly o poznání delší:Děsně zakouřená chata – příšerná hádka s radotínskými přáteli a cigarety mi přestaly ovládat a dokonce mi smrděly, prostě jsem se na ně – ty cigarety – vykašlal, několik měsíců, rok (?) bez „absťáku“.V roce 2002 jsem byl na terapii doktora Dolglušina, bylo těsně po povodních. Před terapií jsem vykouřil asi 10 cigaret, v autě jsem měl další krabičku jako rezervu. Pochopitelně, že jsem si u něj na začátku vykouřil poslední nabízenou cigaretu. Terapie byla levná a krátkodobě i účinná. Žádný absťák, žádné nepříjemné pocity, ani žádné lítostivé vzpomínky. Nekouřil jsem skoro 5 let. Druhá – záchranná návštěva již nebyla k ničemu, kromě odlehčení peněženky.

Proč?

Vždy jsem opakovaně začal kouřit z čisté hlouposti, nikdy z touhy po nikotinu. Mohu napsat, že přestávat kouřit opakovaně, je postupně stále těžší a těžší. Řekl bych, že se snad zvyšuje geometrickou křivkou. To znamená, že úsudek – „když to šlo tak jednoduše poprvé, podruhé to také zvládnu levou zadní“ – je mylný. Opak je pravdou. Fakt nekecám, jako že se Jarda jmenuju.

Easyway

Z internetu jsem dostal info o semináři Easyway, a byl jsem přesvědčen, že nad tou smradlavou bestií již zvítězím nadobro. Trochu jsem váhal, částka za seminář mě zprvu zaskočila, ale po rozumné úvaze jsem si uvědomil, že peníze v tomto případě nehrají tu hlavní roli a jsou vlastně adekvátní.Věřil jsem v úspěch, věřil jsem Martině i sobě.Ty poslední cigarety na semináři, vědomé cigarety, byly pro mne nepříjemné, nechutné, skoro stejné, jako ta první na strojárně, věděl jsem, že jsem na dobré cestě.

Co bude dál?

Nebál jsem se, neřešil jsem to, vždyť denně vidím stovky lidiček, kteří žijí bez cigarety. A nic se nezměnilo, až na to, že jsem se cítil lépe, měl jsem více času, přestal jsem smrdět, ale to hlavní – začal jsem si sebe opět vážit, já jsem zase pro sebe ten bůh a nikdo jiný! Již konečně nebudu ta dřevěná loutka, ovládaná těmi „hejblátky“.

Někteří si prostě na tu plotnu musí sáhnout …

Cigarety mi od semináře nikdy nechyběly, přestože se občas pohybuji ve společnosti kuřáků (raději se ale tomu pokud možno vyhýbám, protože za celý život mi nesmrděly tak, jako nyní). Dokonce mi dal jeden kuřák podržet na okamžik cigaretu, nevědomky – tak nějak automaticky – jsem si po chvilce potáhnul, v tu ránu se rozsvítilo červené světlo, plíce zaprotestovaly a dokonce i šedá kůra mozková se přidala (škoda, že jsem nedokázal adekvátně reagovat již na té průmce). Když se vrátil, cigaretu měl zašlápnutou.

Stereotypní kuřácké situace

Ve standartních, spouštěcích situacích pro zapálení cigarety, tato potřeba již zcela vymizela. Od prvního dne, kdy se připomínala pokaždé, stále slábla a slábla a řekl bych, že asi po 10 dnech je to jen taková vzpomínka na časy dávno minulé – bez nostalgie. Přirovnal bych to jednodennímu ramadánu, který většinou držím pár měsíců na začátku roku. První pondělí se žaludek ozve vždy v době krmení – ráno, v poledne i večer, ale to trvá jen chvilku, když ví, že nic nepřichází, vzdá to. Další pondělek protestuje již slaběji a další je v naprostém klidu, dokonce spokojen.

Kuřáci kolem

Kuřáky beru jako standard, který sem zatím ještě patří, bez jakékoliv závisti – spíše s politováním. Naopak mívám pocit, že oni závidí mně, že jsem to já zvládl a jsem svobodný člověk.

Váha?

Ano přibral jsem asi 2kg a konečně mám zdravou standartní váhu, kterou jsem nedokázal udržet a jsem s ní spokojen. Cítím se dobře.

Vedlejší účinky nekouření?

Vedlejší negativní účinky po odložení cigaret žádné nebyly. Pouze ty pozitivní: nechybí mi pálení špičky jazyka, ani ranní náraz při hlubokém nadechnutí, kyslíku mám při sportu dost a dost…… a i ta svíčková chutná jinak.

85, 170, 255 …img_20161127_130628

Jasně, že ušetřené peníze si stranou nedávám, protože žádné relativně nejsou. Změnu vidím pouze na účtu, kde chybí platby v trafice – násobky 85Kč. Peníze se ztrácí především díky navýšení aktivit sportovních i cestovních …. 

Pošli to dál …

Jediným kuřákem, kterého jsem možná ovlivnil, byl Ondřej při návštěvě na semináři, ale to byl vlastně již na cestě toho nechat.(Poznámka: Jarda přišel podpořit nové účastníky semináře svými dojmy. Rozhodně ovlivnil více lidí než jen Ondřeje.)

Vzkaz pro ty, kteří chtějí přestat kouřit

Nezkoušejte to! Věřte si a jděte do toho!

Ty dveře jsou pro vás otevřené.

Neklepejte a rovnou je rozrazte a slušně pozdravte …

Nebojte se, nic vás to nebude stát, nic neztratíte,

pouze získáte hrdost, sebevědomí, respekt a úctu k sobě …

A to přece stojí za to, ne?

 

„Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou je nejmocnější.“

Hodně štěstí, Jarda Vondrák


Jardo, mockrát děkuji za sdílení dojmů a jménem všech přátel Easyway Ti blahopřeji 🙂

Drazí kuřáci …

Pokud i Vy sníte o tom, že se zbavíte toho smradlavého otrokáře, nečekejte, není na co. Nikdy nebude lepší moment, než právě teď. To co Vás dovedlo až na konec tohoto příběhu, je Vaše touha osvobodit se. Být také šťastným nekuřákem.

Přihlaste se na seminář, nemáte co ztratit.

Díky garanci vrácení peněz, buď přestanete kouřit nebo dostanete své peníze zpět. Ta znovunabitá svoboda a radost ze života, rozhodně stojí za to!

Nejbližší termíny seminářů a bližší informace naleznete ZDE

Kdybyste měli jakékoli dotazy, zavolejte nebo napište

Hodně štěstí

Martina Tauchmanová
hlavní terapeutka Easyway, Snadné cesty jak přestat kouřit
Velká Studie o kouření ZDARMA
Tajemství nikotinové pasti.

Mýty a nepravdy,
které Vás drží v zajetí.

Jak přestat kouřit a nezbláznit se?

Co Vám tají tabákový průmysl?
Bezplatný průvodce odvykáním
Přihlaste se do našeho
bezplatného e-mailového kurzu,
ve kterém Vás provedeme
úspěšným odvyknutím
krok za krokem.

Podělíme se s Vámi o mnoho užitečných informací, které Vám pomohou pochopit proč kouříte,
proč se Vám dodnes nepodařilo přestat
a jak na to, lépe a radostněji.
Seminář EASYWAY
Jednodenní seminář,
po kterém budete moci,
díky odstranění mentální závislosti,
zahodit cigarety a jít domů
jako spokojený nekuřák.

Nabízíme GARANCI vrácení peněz
v případě neúspěchu.

P.S.:
Po celou dobu semináře můžete kouřit!