Tereza: “Cigarety nejsou žádná dobrota.”

Často se nás ptáte na zkušenosti našich klientů.Bohužel, ne všichni klienti jsou ochotní vystavit se veřejnosti, která povětšině věří, že přestávat se má pomocí pevné vůle a kdo ji nemá, je slaboch, a že pokud nejste schopni přestat pomocí své vlastní vůle, asi to dost nechcete.Není to tak!Kolik potřebujete vůle, abyste nedělali něco, co dělat nechcete, co Vám nic nedává, co Vás nezajímá? Vůbec žádnou. Dokud však budete věřit, že Vám kouření má co nabídnout, že se musíte něčeho vzdát, když nebudete kouřit, budete potřebovat vůli. A budete jí potřebovat hodně. Abyste si to něco mohli do smrti odpírat …. Kdo by chtěl takový život?Nebylo by jednoduší, kdyby Vám to nic neříkalo? Kdyby se Vás to jednoduše netýkalo? 

JDE TO I BEZ TRÁPENÍ

Přečtěte si příběh Terezy, která přestala kouřit metodou Easyway. V každém řádku uvidíte rozdíl mezi svobodou a doživotním odpíráním si zakázaného ovoce.
Terezko, předem děkuji za statečnost a ochotu podělit se o své dojmy 🙂 Tereza-Zbrankova

Kdy jste začala kouřit? Kolik cigaret?

Začala jsem kouřit v 16 letech na školním výletě. Tehdy jsem brala cigarety, jako lék na svoje depky, něco, co mě přivede na jiné myšlenky. Kouřila jsem míň, pak víc, dopracovala to na 15-25 cigaret denně a pak jsem potkala Easyway 🙂

Zkoušela jste přestat již dříve? S jakými výsledky? Jak jste se cítila, když jste přestávala?

Ano, zkoušela jsem přestat i sama pomocí silné vůle a postupným snižováním počtu cigaret, zkusila jsem i nikotinové žvýkačky, občas mi to vydrželo třeba dva týdny. Bylo to strašné, třásla jsem se, protivná jsem byla, nervózní, špatně se mi spalo … Jednou jsem přestala kouřit na dva a půl roku kvůli příteli nekuřákovi, měsíc jsem jen prospala, zajídala jsem chutě na cigaretu sladkostmi, takže jsem logicky přibrala.

Jak jste se dozvěděla o metodě Easyway? Věřila jste, že Vám pomůže? Jaké byli Vaše první dojmy?

Chtěla jsem hrozně moc přestat. Hledala jsem pomoc na internetu a vyskočila mi reklama na Easyway. Podle promovidea jsem začala věřit, že jsem našla, co jsem hledala. Věřila jsem, že mi to pomůže, ale mírně skeptická jsem byla, protože jsem měla jít večer na oslavu a do té doby jsem toho nejvíc vykouřila hlavně v kombinaci s alkoholem, tak jsem si říkala cestou na seminář: „To jsem teda vážně zvědavá, co mi tam budou vykládat, abych si večer u toho vína nezapálila.“ A první dojmy? Osvobození!!! Večer po semináři jsem seděla na pohovce, popíjela víno a smála se na celé kolo, že jsem nekuřák – kamarádi si mysleli, že jsem se zbláznila 🙂

Bylo těžké vykouřit na konci semináře tu poslední cigaretu? Bála jste se, co bude dál?

Těšila jsem se, až to svinstvo budu moct konečně hodit do koše, což jsem taky udělala ihned po vykouření poslední cigarety.

Co přišlo pak? Měla jste nějaké abstinenční příznaky? Jak jste se cítila jako “znovuzrozený” nekuřák?

Abstinenční příznaky jsem nepociťovala, párkrát mě napadlo, že bych si teď normálně zapálila, ale vždycky mi naskočilo v hlavě: „Už to nemusím dělat, to je tak super!“ Měla jsem velkou radost, když jsem šla kolem svých starých kuřáckých schovávaček, že už se nemusím schovávat, ani se za sebe stydět, ani se bát, že ze mě někdo ucítí kouř…

Od té doby, co jste přestala kouřit, chyběly Vám někdy cigarety? Zapálila jste si znovu? Jak pohlížíte na cigarety dnes?

Zaváhala jsem, když jsme se rozešli s přítelem, ale díky podpůrnému semináři a individuální podpoře jsem si urovnala, kde jsem udělala chybu, chyběl mi jeden maličký kousek skládačky. Dnes je mi kuřáků líto, protože vím, že přestat kouřit je strašně jednoduché. Cigarety jsou pro mě jen předměty, nijak je neprožívám, ani když mě nějaký kamarád kuřák požádá, abych mu podržela zapálenou cigaretu, když si třeba chce zavázat tkaničky.

Jak zvládáte situace, ve kterých jste historicky potřebovala cigaretu?

Úplně normálně, jen bez cigarety. Když si uvědomím, že jsem v této situaci historicky potřebovala cigaretu, mám akorát radost, že už to nemusím dělat. Pokud přijde stres, řeším nějakou situaci, tak si velmi jasně uvědomuju, že mi s tím cigareta nepomůže, ba právě naopak.

Máte na to někdy jednoduše chuť?

Rozhodně ne! Cigarety nejsou žádná dobrota. A všechno, co jíte, chutná po cigaretách, to mě vážně neláká.

Jak vnímáte kuřáky kolem Vás? Vadí Vám? Radíte jim, aby také přestali? Nebo jim závidíte, že mohou kouřit?

Je mi jich líto, přijde mi to jako zbytečné hazardování se zdravím i se životem, nehledě na to, že to po nich můžou začít dělat jejich děti, když to u nich vidí. Kuřáci mi nevadí, možná mi přijdou v jistých ohledech sobečtí a iracionální. Neradím jim, aby přestali, jen jim říkám, že to není těžké, že to můžou dokázat taky, ale jak s tím naloží, je čistě na nich. Nemám jim co závidět, spíš je mi z toho smutno.

Přibrala jste, když jste přestala kouřit?

Zhubla jsem 4 kila 🙂 Asi hlavně proto, že moje chuťové buňky si říkají o kvalitnější jídlo. Také mám víc energie, takže jsem začala sportovat.

Mělo odložení cigaret nějaké vedlejší účinky? Pozitivní nebo i negativní?

Negativní ne. Pozitivní: bělejší zuby, pevnější pleť, lepší psychika, více času, lépe vyjdu s penězi, jsem celkově o dost aktivnější, líp spím, zmizela mi většina popraskaných žilek, lepší kapacita plic, nekašlu, cítím se zdravější, nesmrdím, necítím se jak vězeň cigaret… a ještě bych určitě na spoustu věcí přišla.

Jak se cítíte dnes? Pamatujete si ještě, jaké to bylo být kuřákem? Jaké největší rozdíly pociťujete?

Cítím se skvěle, situace, které potřebuju řešit, zvládám daleko lépe a rychleji. Pamatuju si, jaké to bylo. Dostala jsem se postupně do stavu, kdy jsem cítila jen cigarety, nic jiného, bylo mi zle od žaludku, ať jsem kouřila hodně nebo málo. Tyhle stavy úplně zmizely do dvou dnů, co jsem se zúčastnila semináře a od té doby je mi jenom líp a líp a líp … Je to pro mě taková berlička v situacích, kdy je mi nejhůř a všechno se kazí, si řeknu: „Stejně jsem dobrá! Ukázala jsem cigaretám záda!!“

Dáváte si stranou ušetřené peníze?

Nedávám – cestuju, užívám života, rozmazluju se. Jsem OSVČ a můžu říct, že od té doby, co jsem přestala kouřit, jsem i pracovně produktivnější, protože mám víc času a energie dělat svojí práci s radostí.

Měla jste možnost ovlivnit další kuřáky?

To mám dnes a denně, ale netlačím na to, protože to pořád beru, že je to každého věc a lidé vědí, že pokud budou chtít přestat, pošlu jim odkaz na seminář.

Co byste vzkázala našim potencionálním klientům?

Má to smysl 🙂 Řekla bych, že až když jsem přestala kouřit, jsem pochopila, jak moc negativně mě to ovlivňovalo ve všech sférách mého života. Pokud jste opravdu odhodlaní přestat kouřit, tohle je dle mého názoru nejlepší věc. Budete na sebe hrdí! 

I VY MŮŽETE BÝT SVOBODNÍ ŠŤASTNÍ NEKUŘÁCI

Přihlaste se na seminář Easyway. 

Díky 100% garanci vrácení peněz nemáte co ztratit. Ale získat můžete opravdu mnoho – svobodu, sebeúctu, radost ze života a hlavně desítky let k dobru.

Více informací o seminářích a aktuální termíny naleznete ZDE. 

Hodně štěstí

Martina Tauchmanová
hlavní terapeutka Easyway, Snadné cesty jak přestat kouřit
Velká Studie o kouření ZDARMA
Tajemství nikotinové pasti.

Mýty a nepravdy,
které Vás drží v zajetí.

Jak přestat kouřit a nezbláznit se?

Co Vám tají tabákový průmysl?
Bezplatný průvodce odvykáním
Přihlaste se do našeho
bezplatného e-mailového kurzu,
ve kterém Vás provedeme
úspěšným odvyknutím
krok za krokem.

Podělíme se s Vámi o mnoho užitečných informací, které Vám pomohou pochopit proč kouříte,
proč se Vám dodnes nepodařilo přestat
a jak na to, lépe a radostněji.
Seminář EASYWAY
Jednodenní seminář,
po kterém budete moci,
díky odstranění mentální závislosti,
zahodit cigarety a jít domů
jako spokojený nekuřák.

Nabízíme GARANCI vrácení peněz
v případě neúspěchu.

P.S.:
Po celou dobu semináře můžete kouřit!