Odvykání snižováním počtu cigaret

postupné snižování dávekUrčitě i Vás již napadlo, že byste mohli odvyknout od kouření postupným snižováním denní dávky nikotinu.
Toto je však jedním z nejhorších možných řešení.


I jeden můj známý se chtěl odnaučit kouřit snižováním počtu cigaret denně. Rozhodl se, že si každý den ráno zapálí o trochu později. Nejdříve si zapálil až v devět, následující den v půl desáté, potom v deset, a tak dále. Jeho cílem bylo, aby každý den vykouřil alespoň o 1 cigaretu méně než ten předcházející, až si jednou bude moci nezapálit ani tu jednu. Takhle snižoval počet cigaret asi tři týdny, kdy už kouřil jen 4-5 cigaret denně a první si zapaloval až ve 3 odpoledne. Dál to ale nešlo. Když jedno dopoledne přišla stresová situace, zapálil si. A to byl konec jeho pokusu o odvykání.

“Nevadí, teď alespoň kouřím méně, než předtím”, utěšoval sám sebe. O dva týdny později ale kouřil tolik co předtím.

A toto se určitě stalo už mnohým z Vás …
Přitom problém není v kuřákovi, ale v metodě, kterou zvolil. Snižování dávek má totiž 3 zásadní slabiny:

Problém 1: Snižování dávek zvyšuje mentální závislost.

Kuřák je závislý na cigaretách, mnohem více na vlastním aktu zapálení cigarety než na nikotinu. Problém je v tom, že snižováním dávek tuto závislost ještě posiluje. Stále sleduje hodiny, kdy už nadejde ta jeho chvíle, kdy si bude moci znovu zapálit. Touží a ta první denní cigareta je tak pro něj o to báječnější. V konečném důsledku, díky jeho vlastnímu několikahodinovému toužení, pak zažívá mnohem slastnější pocity, když si konečně může zapálit, než by tomu bylo obyčejně. Podporuje svou mentální závislost.
Jak jste se již dočetli v našich materiálech, odstranění mentální závislosti je jediná cesta, která zaručí trvalý výsledek.

Problém 2: Nikotin zůstává v těle.

Tělo kuřáka je schopné vyloučit nikotin velmi efektivně. Dělá to 20x nebo 30x denně. A v momentě kdy kuřák cigarety odloží, během pár dnů jeho tělo udělá neskutečné pokroky. Ale dokud kuřák kouří, i kdyby 3 cigarety denně, tělo se nikdy zcela neočistí, nespustí proces detoxikace. Pokud kuřák snižuje denní dávky, možná tak nabývá falešného dojmu, že má kouření pod kontrolou, ale udržuje koloběh nikotinu v organismu.

Problém 3: Mizí motivace zcela přestat.

K odvykání mají lidé obvykle dva základní motivy: zdraví a peníze. Když někdo kouří méně cigaret denně, pomalu se tyto cíle realizují. Méně vykouříme, čímž nám zůstane v peněžence víc peněz. A v důsledku toho, že kouříme méně, cítíme se lépe i fyzicky. A nebo si alespoň namlouváme, že když kouříme méně, už si tolik neubližujeme. A tím se pěkně pomalu vytrácí naše motivace, abychom přestali kouřit úplně. “Vždyť ty dvě tři cigarety denně nejsou zas tak hrozné, lepší než 20”, uklidňujeme se.
Díky tomuto falešnému pocitu úspěchu, nesnížíme dávku úplně na nulu, ale pak přijde zajetý kolotoč a my si ani nevšimneme, že za několik týdnů nebo měsíců kouříme tolik co dřív. A jediný důsledek našeho pokusu je, že sami sebe opět utvrdíme v tom, že odvyknout kouření je velmi těžké.

Snižování dávek je zcela založené na síle Vaší vůle. A odvykání, které je do jakékoli míry založeno na pevné vůli, má reálnou úspěšnost 5%. Proto Vám radím, udělejte sami sobě velkou laskavost a netrapte se.

Pomocí metody Easyway můžete odvyknout za jeden den a bez trápení a strachu z recidivy. Vyberte si cestu, která Vám bude nejvíce vyhovovat a típněte svou poslední cigaretu jednou provždy.

Tým Easyway
Velká Studie o kouření ZDARMA
Tajemství nikotinové pasti.

Mýty a nepravdy,
které Vás drží v zajetí.

Jak přestat kouřit a nezbláznit se?

Co Vám tají tabákový průmysl?
Bezplatný průvodce odvykáním
Přihlaste se do našeho
bezplatného e-mailového kurzu,
ve kterém Vás provedeme
úspěšným odvyknutím
krok za krokem.

Podělíme se s Vámi o mnoho užitečných informací, které Vám pomohou pochopit proč kouříte,
proč se Vám dodnes nepodařilo přestat
a jak na to, lépe a radostněji.
Seminář EASYWAY
Jednodenní seminář,
po kterém budete moci,
díky odstranění mentální závislosti,
zahodit cigarety a jít domů
jako spokojený nekuřák.

Nabízíme GARANCI vrácení peněz
v případě neúspěchu.

P.S.:
Po celou dobu semináře můžete kouřit!